Setkali jste se již s vodní dýmkou? Kde na ni můžete narazit a proč je tolik populární?


Kouření je populární po celém světě, kromě klasických cigaret se dnes ale nabízí i jiné alternativy kouření. Už jste zkoušeli třeba vodní dýmku?

Setkali jste se již s vodní dýmkou? Kde na ni můžete narazit a proč je tolik populární?

Možná právě na dovolené v arabských zemích, jste se setkali s tím, že vám byla nabízena vodní dýmka. Ano, v arabských zemích se vodní dýmka pokuřuje zcela běžně, jako u nás třeba cigarety nebo elektronické cigarety. Také právě v Indii se zrodily vodní dýmky, které se již před stovkami let začaly rozšiřovat do dalších zemí, zejména do Turecka nebo Íránu. U nás je ale vodní dýmka vnímána lidmi spíše jako prostředek pro kouření drog. To je ale velký omyl. Vodní dýmka může být součástí klidných čajových dýchánků, pomůže se uvolnit, ale rozhodně ne díky návykovým látkám. Ty se přes ni opravdu už nekouří.

kouření vodní dýmky

Co obsahuje vodní dýmka?

Jak již název sám napovídá, voda je nezbytnou součástí dýmek, přes které se kouří kvalitní tabák, který může mít nejrůznější příchutě. Nejen tabák se ale přes vodní dýmky kouří. Do vodní dýmky je možné dát i bylinky, speciální bylinné směsi a směsi, které neobsahují nikotin. Zážitek to tak může být zcela nenávykový. V dřívějších dobách ale bylo běžné, že se skrze vodní dýmky kouřila marihuana nebo hašiš, také i nejrůznější opiáty. Dnešní vodní dýmky ale nejsou pro tento účel vhodné.

Čím větší nádobu na vodu dýmka má, tím je zážitek lepší a intenzivnější, také se dá říci, že čistší, protože dobrý tabák, který se kouří přes vodní dýmku má zcela jinou chuť, než je tomu třeba u tabáku v cigaretách.

arabská dívka a dýmka

Kouření na úrovni

Kouření je sice nezdravé v jakékoliv podobě, ale vodní dýmky nevydávají žádný nepříjemný zápach, naopak. S pomocí dlouhého šlauchu, který vodní dýmka má, si můžete potáhnout tabáku, který má čistou a příjemně jemnou chuť. V arabských zemích se vodní dýmky kouří snad úplně všude a to i ve vybrané společnosti. Kromě nádoby na vodu a šlauchu, má vodní dýmka i korunku, do které se dává tabák. Kvalitní korunka jako je oblako phunnel shisharium.cz umocňuje požitek z vodní dýmky ještě více.