Ukazuje se, že i stavba domu je něčím, co se mezi jednotlivými zeměmi liší. Vidíme to například ve filmech, které jsou natáčeny v jiných státech. Zajímavé je pak v tomto ohledu srovnání mezi naší zemí a Spojenými státy Americkými. Jejich stavby totiž můžeme vidět prakticky v každém americkém filmu, takže o nich většina z nás má poměrně dobrou představu. A je jasně vidět i srovnání.
V první řadě si můžeme všimnout, že zatímco u nás se snažíme stavět spíše solidně, se silnějšími zdmi a stěnami, v USA je prioritou cena konstrukce. Zdi a stěny jsou zde tedy velmi tenké. Není tedy divu, že kolikrát vidíme, jak ji někdo prorazí, když do ní bouchne pěstí. Kdyby to zkusil u nás, nejspíš by si nanejvýš zlomil ruku.
Proč tomu tak je, není tak těžké uhodnout. Zatímco naše stavby přetrvávají desetiletí, a mnohdy i staletí, ty americké nemají obvykle takovou životnost. Především jsou ale podstatně levnější, neboť je potřeba mnohem méně materiálu. Jsou také podstatně rychleji postavené, což je pro ně další plus. Znamená to totiž, že se lidé mohou dříve nastěhovat.
Jistě, zdálo by se, že z dlouhodobého hlediska jsou lepší naše budovy, avšak to není až tak jisté. To se ukázalo po tornádu, které se před dvěma lety prohnalo naší republikou. Jistě, mnoho budov zůstalo stát, avšak byly velmi poškozené a vyžadovaly mnohdy nákladné opravy, než v nich bylo možné opět bydlet.
Samozřejmě lze namítnout, že ve Spojených státech odnese tornádo rovnou celý dům, a je to také pravda. Avšak co už se nedodává, je fakt, že je možné si jej poměrně levně postavit znovu. A vzhledem k tomu, kolik tornád v některých oblastech USA je, se tato strategie vyplatí mnohem více.
V zásadě samozřejmě nelze říci, že jeden způsob je lepší, než druhý. Každý z nich je vhodný do jiných podmínek, a podle toho je o něm nutné také uvažovat. Lze tedy říci, že každá země má takový, který je pro ni nejvhodnější.