Vše pro dekorace

Znáte sušené květiny?
Používají se k výrobě nejen dekorací, ale třeba i kosmetiky. Určitě jste si někdy všimli že ve vašem oblíbeném mýdle jsou namleté květní lístky sušené růže. Krásně voní ještě dlouho po namletí a mají celou řadu velmi pozitivních účinků na pleť a tělo. Proto se používají k výrobě kosmetiky, svíček, vonných esencí nebo třeba jako ozdoba na dort. Ano, i sušené květiny jsou v poslední době velmi oblíbené dekorační materiály v gastronomii. Sušené květy vypadají luxusně a celý dort či jakýkoliv jiný zákusek díky nim vypadá daleko lépe.

růže květ

Jestli rádi vyrábíte dekorace, u nás najdete co potřebujete
Soud vyrábíte různé dárky nebo produkty pro vlastní potřebu, určitě se vám budou hodit nejen sušené květiny, ale i jiné komponenty. Velice zajímavým komponentem do aranžmá a dekorací je třeba stabilizovaná květina, která se nejčastěji používá k výrobě dekorací do interiéru. Nejde ani o sušenou ani o čerstvou květinu a tudíž je potřeba myslet na to jak se o ni starat. Stabilizované rostliny jsou takové rostliny, které jsou sklízené v době kdy nejvíce kvetou, aby se dal po mnoho měsíců zachovat jejich vzhled. Takové rostliny by měly být v suchu a teple a před jejich použitím se vždy zeptejte prodejce zda nejsou barvené – mohly by vm zabarvit i okolní věci jako třeba zeď.

květinové aranžmá

Tento druh květin je velmi zajímavý, protože si uchovává krásu čerstvě řezaných květin a přitom vydrží mnohem déle. Životnost těchto rostlin je několik měsíců a po celou dobu budou vypadat jako byste je právě koupil v květinářství. Stabilizují se různé druhy květin, z nichž velmi oblíbená je právě růže. Nezapomínejte na to, že ke stabilizaci dochází za pomocí chemického roztoku, takže oproti sušeným květinám tyto stabilizované nejsou určeny ke konzumaci, tudíž ani ke zdobení potravin.

U nás najdete širokou nabídku potřeb pro tvorbu dekorací za skvělé ceny.