Umělé květiny jsou někdy k nerozeznání od pravých

Současná výroba umělých květin je již na takové úrovni, že mnohdy tyto výrobky nerozeznáte od skutečných živých, a jediným vodítkem bývá energie, kterou živé organismy vyzařují. Citliví lidé dobře energie vnímají zejména v lesním porostu nebo při návštěvách botanických zahrad, kde se vyskytuje velké množství rostlin na malé ploše.

umělá orchidej

Kladete si otázku, proč se vlastně umělé magnólie https://www.lepaso.cz/Magnolie-c12_772_4.htm, orchideje, růže, tulipány a další rostliny vyrábí, když nemohou nahradit ty živé? Kam se hodí umělá květina a kdy ji dát přednost před živou?

umělá rostlina

Tmavé kouty – jak oživit škaredý tmavý kout, když vám tu každá živá rostlina zežloutne a uvadne? Sáhněte po té umělé, je to jen výrobek z plastické hmoty, nemusíte mít obavy, že by tu nepřežil. A možná, že se přistihnete, že byste chtěli umělou rostlinu zalévat, většina z nich vypadá jako živá a toto nabádá k určité starostlivosti.

Dětské pokoje – mnohé děti dovedou ve své rozvernosti shodit květináč nebo vázu, rozlít na podlahu vodu a květinu natolik polámat, že ji můžete vyhodit. Proto se do dětských pokojů jako dekorace hodí spíše rostliny z plastu, kterým se po pádu na zem nestane nic.

Zahradní terasy – některé umělé keře a rostliny vyššího vzrůstu jsou velmi dekorativní a mohou nádherně zdobit terasy a balkony. Kupříkladu buxus vypadá jako živý, anebo ficus benjamina, tyto keře můžete ponechat venku za každého počasí, a i kdybyste na ně zapomněli v zimě v průběhu mrazivého dne, nic se jim nestane.

Oslavy – umělé květiny se báječně hodí k různým slavnostním příležitostem, jako jsou svatby nebo kulaté narozeniny. Nemusíte mít pak obavu z toho, že by pozvaní hosté květiny poškodili, umělá rostlina přežije i hrubší zacházení a vyzdobí každý kout prostoru včetně míst, kde by velmi rychle živé rostliny postihla zkáza, jako například v průvanu, na přímém slunci, na silnějším dešti či v prašném prostředí.