Provádění stavebních izolací


Firmy působící ve stavebnictví se často zaměřují na jednu určitou oblast, jelikož je tento obor velice široký a nebylo by možné profesionálně obsáhnout všechny až do detailu. Jde jak o obecné znalosti, tak také o konkrétní používané materiály, které se často vyvíjejí a stejně jako inovace některých technologií. Obsáhnout všechny tyto části stavby na profesionální úrovni je velmi obtížné. Pak tedy přichází na řadu specializace konkrétních firem. Během stavby domu tak vystřídáte několik různých týmů, které zajistí různé služby. Od zednických prací, po kanalizaci a veškeré rozvody až po již zmiňované stavební izolace.

zateplený rodinný dům

Když se ve stavebnictví řeknou izolace, tak se nejedná pouze o ty nejznámější používané na fasádě. Pro zajištění optimálního fungování teplotních, ale také vlhkostních poměrů je potřeba řešit všechny izolace v domě komplexně a s návaznostmi. Nevyplácí se zanedbávat kompatibilitu jednotlivých materiálů, protože to z dlouhodobého hlediska může vést k častější potřebě oprav a výměn. Zaměříme se ale pouze konkrétněji na ten nejčastější úkon při zlepšování tepelných vlastností domu, a to je zateplení fasády. Starší domy byly často navrženy tak, že velmi dobře provětrávaly, takže se v nich poté nedržela vlhkost, ale také bylo těžší v nich udržet optimální teplotu.

panelový dům před zateplením

S tímto problémem se dnes mnoho lidí potýká, že má stará okna, kterými vzduch výrazněji proudí a celkově fasády nemá dostatečné fyzikální vlastnosti, které by pomohly ušetřit za vytápění, což je velkou položkou každého rodinného rozpočtu. Proto se tak často uchyluje k zateplení celé fasády a výměně oken, která je při zateplení často nevyhnutelná, jelikož by se původní okna dostala příliš hluboko do původní fasády a nesloužily by tak dobře svému základnímu účelu, a to je denní proslunění. Lidé v na východě Česka se mohou s požadavkem zateplení fasády obrátit například na stavební izolace Zlín https://www.stavby-basel.cz/ což je ověřená společnost zaměřující se na komplexní vyřešení fasády včetně omítek, obkladu a návaznosti na další konstrukce domu.