Proč mít bazén se slanou vodou?


Bazén se slanou vodou i tak obsahuje několikanásobně méně soli než moře nebo oceán. Bazény se slanou vodou jsou běžné například v hotelech nebo wellness. Bazény se slanou vodou se čistí pomocí speciálního filtračního generátoru. Ten využívá sůl, kterou mění na chlór, a ten čistí bazén. Do bazénu s chlórovou vodou se místo toho přidávají přímo chlorové tablety nebo jiné přípravky. Tady ty bazény jsou snadnější na údržbu než bazény s chlórovou vodou. Na co musíte ale dbát, je častá kontrola zásaditosti a pH. Také sleduje, zda váš bazén nevykazuje známky koroze, kterou může po čase sůl způsobit.

bazén

Bazén se slanou vodou je skvělý i pro ty, kteří nesnesou typický zápach chlóru. Při slané vodě tento problém odpadá. Chlór někdy může mít nepříznivé účinky na vaše plavky. Chlór může látku vybělit a plavky znehodnotit. Slaná voda je o něco šetrnější, takže nehrozí, že by látku plavek poškodila. Stejně tak je i šetrnější vůči vašim vlasům.

Pobyt v bazénu se slanou vodou může mít také účinky na naše zdraví. Například pro ty, kteří mají astma nebo trpí nejrůznějšími alergiemi, může být pobyt ve slané vodě opravdu přínosný. Chlór může dráždit jejich dýchací cesty a podporovat projevy jejich nemoci, což se slanou vodou odpadá. Pobyt v moři se slanou vodou se třeba doporučuje i astmatikům v rámci léčby. Teď si můžete dopřát alespoň pobyt ve slaném bazénu. Plavání v bazénu, ať už je v něm jakákoliv voda, je také skvělým cvičením. Proto je skvělé, pokud máte vlastní bazén a můžete v něm každý den plavat a tím cvičit a pálit kalorie.

bazén

Jak si pořídit bazén se slanou vodou? Najměte si firmu, která vám ho vybuduje. Bazén se slanou vodou bazenygluc.cz vám poskytnou bazén té nelepší kvality a za přijatelné ceny. Po vybudování si budete moci bazén vychutnávat každý den, kdykoliv jenom budete chtít, a to se vyplatí.