Nenechte si zkazit příjemný večer na koberci

Kdo si nechá položit na podlahu koberec, zpravidla zpočátku vnímá jeho typickou vůni a prochází se po něm sem a tam, aby si vychutnal něco nového, co v bytě dosud nebylo. Nové koberec jsou velkou atrakcí i pro děti a vlastně pro každého, kdo k vám zavítá. Dokonce se stává, že si na koberec prostřeme podnos s občerstvením, se šálky kávy nebo čaje, a pochutnáváme si na podlaze na zákuscích, zatímco nám majitel bytu předvádí svoje nové střihy na šaty, co má v plánu ušít na šicím stroji.

koberec na podlaze

Koberec je vynikající plocha pro různé činnosti, dá se na něm pohodlně cvičit, protahovat si záda, plánovat výlet na papírové mapě, číst oblíbená kniha nebo pracovat na notebooku s chladicí podložkou. Můžete tu své oblíbené činnosti provozovat denně a nikdo vám nezabrání v tom, prožít si tu třeba i vášnivý sex nebo meditační cvičení.

polyesterové koberce

Koberce jsou vynikajícím partnerem do nepohody ovšem pouze do té doby, dokud nezapáchají. Musíte si uvědomit, že je to tkanina, podobně jako váš svetr nebo kalhoty, které ovšem po určité době odkládáte do pračky, zatímco koberec jen vysáváte sáčkovým vysavačem. Vysavač zdaleka neodsaje veškeré nečistoty a hlavně si neporadí se zápachem, je to, jako kdybyste své použité ponožky pouze vyprášili z okna a znovu je navlékli na chodidla.

Zápach koberců způsobují nejčastěji rozptýlené tuky z přípravy pokrmů, a také bosá chodidla či avizované ponožky. Chůzí v ponožkách a naboso se do koberce otírá pot a ten postupně zasychá a rozkládají jej bakterie. Mastný pot se vám nemůže podařit odsát vysavačem, na to nemá kapacitu, a to je vždy čas začít s důkladným čištěním koberců v Praze speciálním strojem, například systémem Rotovac, který si získal díky své unikátní technologii oblibu v mnoha domácnostech a firmách. Důkladné strojní čištění zbaví koberec nejen zápachu, ale i zbytků nečistot a různých skvrn.