Milá zvířata

Také máte rádi zvířata? Pokud ano, tak předpokládám, že doma asi nějaké malé zvířátko máte. Anebo máte veliké zvíře? Abych se přiznala, tak já mám ráda opravdu všechna zvířata, protože jsou roztomilá a líbí se mi. A navíc také působí velice uklidňujícím dojmem. Všichni víte, že existuje canisterapie. Také hipoterapie. Canisterapie je léčba psem a hipoterapie zase léčba koněm. Také jsem se kolikrát dozvěděla, že si mnoho lidí myslelo, že péče hipoterapie je péče hrochem. Protože anglicky hroch se řekne hypo. Ale abych se přiznala, tak mi to také vždycky tak přišlo. Takové divné a zajímavé, že zrovna hipoterapie, že? Je to tedy péče koňmi.

Zvířata jsou krásná.

Ale abych se nebavila jenom o hroších a koních, tak bych taky chtěla zmínit to, že i dokonce malý králíčci, kteří jsou zakrslí, tak také jsou takoví, že se nosí také do senior centrech a tak podobně, protože jejich měkká a hebká srst lidi uklidňuje. Myslím si, že tohle je skvělé. Zvířátka jsou tady pro nás lidi, aby nás uklidňovala. Já jsem vždycky chtěla mít také doma králíka, když jsem byla malá holka, ale rodiče mi to stále nechtěli dovolit. Rodiče mi řekli, že mi pořídí třeba želvu nebo rybičky, o které není tak náročná péče, jako například o psa nebo kočku anebo o malého králíka.

Miluji kočky.

A jenom mi řekněte, jak bych se mohla pomazlit s rybičkou anebo se želvičkou? Sice chápu rodiče, že když hodně pracovali, že by také nechtěli mít ještě další starost o zvíře, ale mě zase bavilo to, že bych se psem mohla chodit ven anebo s králíčkem se více mazlit a dokonce být s ním i v posteli. Jenomže rodiče bohužel byli neoblomní. Takže jsem si asi až v šestnácti letech pořídila vlastního zakrslého králíka a potom také křečka. Rodiče byli z toho velice nešťastní a chvilku nadávali, ale potom řekli, že když tohle zvíře si opravdu přeji, že si ho mohu nechat. Ale vím, že je stále hodně lidí, kteří milují zvířata a budou si je pořizovat.