Máte schody do patra?


Schody jsou důležitou součástí patrových domů. Bez schodiště se do patra dostanete leda tak po žebříku. Abyste mohli plně a pohodlně využívat obě patra domu, potřebujete schody, které budou splňovat všechny bezpečnostní předpisy. Kdo není od řemesla, ten často netuší, co všechno musí schody splňovat. A není toho málo. Musí mít určitý spád, potřebnou výšku nášlapu i šířku celého schodu. A samozřejmě u něho musí být zábradlí. Pokud by vaše schody něco z toho nesplňovaly, stavební úřad vám dům nezkolauduje.

moderní zábradlí

Chcete krásné schody?
Pokud máte v domě dostatek prostoru na velké schody, můžete z nich snadno udělat centrální prvek domu. Schody mohou být opravdu široké, takže je můžete využít i jako město pro dekorace či jako úložný prostor. Vždy musíte předem myslet na to k čemu schody chcete využít, a podle toho si zvolit správný typ. Existuje spousta druhů schodů. Například zděné se často využívají k vybudování nějaké spíše pod schody a samonosné schody jsou spíše designovým prvkem.

skleněné zábradlí

Kromě schodů určitě musíte myslet i na to, jaký typ zábradlí si necháte vyrobit. I zde máte poměrně volnou ruku ve výběru, protože existuje spousta materiálů a jejich kombinace. Můžete si u nás nechat vyrobit ocelové zábradlí, které se dá kombinovat se sklem nebo se dřevem, oboje se dá vymyslet různě, a nemusíte mít obyčejné nudné zábradlí. V naší nabídce najdete i skleněné zábradlí, které se doporučuje spíše lidem, kteří nechtějí spoustu času trávit úklidem. Pokud máte malé děti, sklo budete leštit pořád. Nevíte co by se vám líbilo? Prohlédněte si fotografie námi realizovaných zábradlí. Vyrábíme je nejen na schody, ale třeba i k francouzským oknům.

U skleněného zábradlí je ta výhoda, že se dá udělat nejen v čiré variantě, ale i v barevných provedeních. Určitě je potřeba nezapomínat na zábrany https://www.dtest.cz/clanek-4200/jak-vybrat-detskou-bezpecnostni-zabranu na schody, které zabezpečí schodiště před pádem psů a malých dětí.