Jak vybudovat vlastní dům


Chcete si postavit dům svépomocí? Pokud máte vyřešené finance, vašemu snu už nemusí nic stát v cestě. Problémem může být nedostatek vhodných stavebních pozemků. Soud teprve budete pozemek vybírat, musíte si dávat pozor hned na několik věcí. Pozemek by měl výt ideálně zasíťovaný, a nebo by sítě měly být na hranici pozemku, protože pokud byste měli na pozemek táhnout sítě desítky metrů, bude to stát stovky tisíc korun navíc. Při koupi pozemku dbejte na to, aby na něm mohla probíhat stavba domu – proto si projděte územní plán. Zkontrolujte si zda na něm nevázne nějaké omezení, takže nezapomínejte na návštěvu katastru, kde si vše zjistíte.

stavba domu

Jakmile seženete vhodný pozemek, můžete začít stavět. Pozemků je sice méně, ale stále se dají najít ty, kde se dá postavit klidně i bungalov. Největší zájem je tradičně o pozemky pravidelného tvaru, kde je jednouché postavit třeba klasický bungalov. Ty jsou v kurzu posledních 20 let, a kdo staví dům, většinou staví právě bungalov. I my nabízíme stavbu bungalovů, a to jak zděné, tak dřevostavby. Každý si netroufne na stavbu domu svépomocí, a pokud chcete mít jistotu že budou stavební práce odvedené kvalitně, raději práce vložte do rukou firmy. Stavba domu na klíč enerdomy.cz je pro nás běžná věc, a postavili jsme už desítky domů.

nový bungalov

Proč si vybrat nás?
Jestli se rozhodnete vybrat ke stavbě firmu, musíte i ji vybírat s rozvahou. Na trhu jich působí opravdu hodně, ale ne každá firma je spolehlivá. Proto byste si každou firmu, kterou budete zvažovat, měli prohlédnout a zejména si projít zkušenosti ostatních klientů. Díky tomu zjistíte, zda je firma spolehlivá, jestli pracuje jak má, a zda hotový dům předává v termínu. My patříme mezi špičku v oboru, což dokazují desítky spokojených recenzí.

Naše domy včetně půdorysu i hotové domy si můžete prohlédnout na našem webu.