Jak se starat o krásu i zdraví?


Jak si dlouhodobě udržet zdraví a krásu je náročná otázka. Jednou z možností je například pravidelná návštěva lékaře kvůli preventivním prohlídkám. Víte vůbec na jaké všechny preventivní prohlídky máte nárok? Začneme například tou u praktického lékaře. O té ví asi každý. Na této prohlídce Vám pravděpodobně praktik nejdříve odebere krev a vyšetří odebranou moč. V krvi se pravděpodobně bude zaměřovat na množství tuků v plazmě. Ty totiž, pokud jsou dlouhodobě zvýšené, mohou způsobovat onemocnění cév a celkově kardiovaskulárního systému, což je jedná z nejčastějších příčin smrti u nás v České republice. Dále zkontroluje cukr.

stetoskop

Zvýšené množství by totiž mohlo ukazovat na diabetes mellitus druhého typu, což je ve vyspělé společnosti vyššího věku opět velmi častým nálezem. I tato nemoc může být příčinou mnohých úmrtí, a proto je vhodné ji začít co nejdříve léčit a sledovat její vývoj. Dále sledovat množství látek, které se vylučují močí a množství iontů. V moči bude hledat cukr, krev nebo bakterie. Dále Vás prohlédne od hlavy až k patě, jestli na Vás něco neobjeví. Na preventivní prohlídku byste měli chodit také na kožní. S vyšším věkem se začíná objevovat větší a větší množství zhoubných melanomů.

krása

Ty je potřeba, aby se dále nešířily, zavčas chirurgicky odstranit. Ženy by měly pravidelně jednou za rok navštěvovat svého gynekologa. Ten vyšetří oblast nejen genitální, ale také ňadra. Právě nádor prsu je jedním z nejčastějších u žen, ale správnou prevencí se mu dá velmi dobře předejít. Muži by měli z důvodu rakoviny prostaty navštěvovat alespoň jednou za čas urologa. Zdraví a krása jdou ruku v ruce, ale někdy se jim musí trochu pomoci. Obzvlášť ve vyšším věku jsou někdy ztráty krásy patrné. Pomoci tomu můžete například collagenem https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, který krásně vyplňuje pleť a činí ji tak stále mladistvou a zářící.