Jak se obléct jako svědkyně na svatbu?

Svatba je velká věc. Nejenom pro nevěstu, ale i pro svědky. Mají přece důležitou úlohu. Svědkové mají vždy hodně povinností a práce, a starají se o to, aby svatba proběhla bez problémů a aby si ji nevěsta a ženich co nejvíce užili. Jak by se ale měla takové svědkyně obléci? U nevěsty je to jasné. Svatební šaty, krásné boty a případně doplňky v podobě závoje, rukaviček, vlečky. Pojďme se ale podívat na svědkyni.

Svědkyně má spoustu možností. Měla by ale dodržovat určitá pravidla.

Otázka je, zda mohou být šaty krátké, nebo by měli být dlouhé. Jednotné pravidlo neexistuje. Záleží na tom, jaká je celá svatba. Pokud se svatba odehrává v kostele, určitě doporučujeme zvolit spíše dlouhé šaty. Stejně tak, pokud se jedná o větší svatbu, která čítá třeba kolem stovky hostů. Pokud má nevěsta velkou a luxusní róbu, také bude určitě vypadat lépe, když budete mít jako svědkyně dlouhé šaty. Krátké by nepůsobily dobře.

svatba

A co barva? Barva je libovolná, až na pár výjimek. Určitě by neměla být bílá. Bílá patří nevěstě a je vrcholně nevkusné, pokud si svědkyně vezme bílé šaty. A to v jakémkoliv odstínu bílé. Stejně tak nejsou vhodné černé šaty. Černé šaty nejsou vhodné pro žádného svatebního hosta, ale pro svědkyni by měli být opravdu zapovězené. Jestli nevěsta volí šaty v jiné barvě, určitě byste neměla mít šaty ve stejné barvě.

Mohou být šaty na ramínka? Určitě ano, zvláště, pokud se svatba odehrává v létě. Ovšem pokud se odehrává v kostele, bylo by vhodné, abyste si alespoň na obřad zakryla ramena, třeba nějakým tenkým přehozem či slušivým šátkem.

svatba

Šaty by obecně neměly být příliš vyzývavé a vulgární.

Nemusíte se bát ani toho, že by šaty na svatbu musely být příliš drahé. Nemusíte si je kupovat ani v obchodě se společenskými šaty. Šaty vhodné na svatbu seženete i na běžných e-shopech, a za mnohem lepší peníze. Prozkoumejte třeba e-shop About you, kde máte široký výběr šatů všech stylů a velikostí. Využít můžete i About you 25 slevu.