Dejte přednost u skříní na míru barevným posuvným dveřím

Je docela pravděpodobné, že si každý z vás dovede představit, jak vypadá skříň, sestavená na míru. Může zaplnit buď celý prostor jedné obytné stěny, případně pouze její část, v každém případě se bude jednat o poměrně velkou plochu místnosti. Většinu času budou posuvné dveře uzavřené, tím pádem je budete mít stále na očích, a ať už bude skříň umístěna v ložnici nebo v předsíni či v jiných prostorách, měli byste pamatovat na to, aby nebyla místnost příliš temná. Jestliže totiž zvolíte barvu dveří černou, hnědou, tmavě modrou či tmavě šedou, ukrojí vám z denního světla tolik, že vám celé prostředí bude připadat příliš malé a stísněné.

skříň v předsíni

Toto je pouhý optický trik, který se ovšem vyplácí respektovat, neboť dlouhodobý pobyt v takto postižených prostorách může vyvolat deprese a úzkosti, pocity strachu či méněcennosti nebo dokonce záchvaty agresivity. Pamatujte na to a raději důvěřujte fyzikálním zákonům optiky, které prostory opticky zvětšují a prosvětlují díky odrazu světla od světlých barevných odstínů.

moderní ložnice

Jakou barvu dveří skříně na míru tedy vybrat? Naštěstí jsou v tomto směru velmi široké možnosti, protože výrobci tohoto typu nábytku s tím již dopředu počítají a nabízí pestrou plejádu barev, s nimiž lze i experimentovat. Lze je použít v jednom odstínu po celé ploše, anebo je prostřídat tak, že například krajní dveře budou modré a vnitřní dveře žluté, případně dát přednost jiným kontrastním barvám červené se zelenou, zelené s bílou, žluté s bílou atd. S barvami si lze doslova hrát a inspirací vám mohou být vaše děti, které barevný svět oslovuje mnohem víc, než mnohé dospělé.

Někteří lidé mají tendenci barvy zastřít a dávat přednost tónům spíše ponurým, zašedlým a nevýrazným, což také může souviset s vnitřním nastavením, kdy se potýkají s nějakým psychickým blokem. Podstatné však je, že čím více se člověk otevře barvám, tím více mu napomáhají žít pozitivním životem.