Co obnáší cena montáže betonového plotu



Uvažujete o betonovém oplocení z odlévaných armovaných sloupků a desek a chcete plot nechat postavit na klíč? Co vlastně obnáší taková práce?

Likvidace starého plotu – máte-li na svém pozemku ještě starý plot – dřevěný, betonový, pletivový, anebo zídku z cihel či kamenů, například napůl rozbořenou, je možné požádat firmu, která betonový plot bude stavět, aby ten stávající odstranila. Nemusíte tedy řešit ani fyzickou námahu při bourání a odklízení starého plotu, ani dopravu sutin na sběrné odpadové stanoviště.

kamenná zídka

Stavební rozvaha – dalším krokem je rozmýšlení, jaké řešení oplocení si vlastně představujete. Obdržíte nabídku různých variant a budete se rozhodovat, které z nich dáte přednost, zda to bude celistvý plot z betonu, nebo jej doplníte dřevem či kovem, zda tam budou nějaké okrasné prvky, zda bude plot zčásti zapuštěný do země pro zamezení podhrabávání zvířat, zda bude jednostranný či oboustranný a také se rozhodnete, jak bude plot vysoký.

oplocení parcely

Vyměření plotu – následuje pečlivé vyměření roztečí jednotlivých sloupků a propočet počtu všech stavebních komponentů, z čehož se pak také stanoví celková cena za plot.

Výkopové práce – výkopové práce také patří k ceně montáže betonových plotů. Musí se vykopat otvory pro svislé sloupky a ty se pak posléze v otvorech napevno zabetonují.

Doprava materiálu – po ukončení výkopových prací se na staveniště (případně dříve) dopraví stavební materiál. Ten je pak také zapotřebí složit z nákladního auta. Betonové dílce se převáží na dřevěných paletách o nosnosti zhruba jedné až dvou tun.

Montáž plotu – v závěrečné fázi přichází na řadu montáž plotových panelů, případně dalších dílů ze dřeva či z kovu. Montáž oplocení je poměrně rychlá, neboť jde o suchý systém bez malty a lepidel, a probíhá za pomoci stavební techniky, například autojeřábu nebo elektrického kladkostroje.