Chcete vlastní elektřinu?


Zvyšování cen se promítlo i do základních životních potřeb jako je elektřina a plyn s topením. Každý potřebuje teplo a světlo. Teplo z plynového kotle se dá poměrně snadno nahradit kotlem na tuhá paliva či krbem, ale je potřeba i v tomto případě počítat s určitými náklady. Je potřeba si spočítat kolik ročně protopíte elektřinou či plynem a zda se vám vyplatí měnit zdroj tepla. U elektřiny to ale tak jednoduché není. Nicméně existuje cesta jak snížit náklady za používání elektrické energie.

solární panely

K čemu všemu elektřinu používáte?
Někdo s ní topí, někdo ji má jen na svícení a používání běžných spotřebičů a někdo má chytrou domácnost se vším všudy. Kdo spotřebuje ročně do jedné MWh je na tom ještě dobře, ale je mnoho lidí, kteří mají spotřebu o hodně vyšší. Pak je celková částka za roční spotřebu často v řádech desítek tisíc korun a tomu odpovídají i měsíční zálohy od dodavatele. Řešení jsou tři:

panely na střeše

  1. Snížit spotřebu
  2. Změnit dodavatele na levnějšího
  3. Začít si vyrábět svoji vlastní elektřinu

Ještě před pár lety by to bylo nemyslitelné, ale dnes už jsou dostupné solární panely které si můžete nechat namontovat i na svou střechu. Zajímá vás fotovoltaika Brno nebo ve kterémkoliv jiném městě? Prohlédněte si recenze firem ven našem okolí a možná vás to přesvědčí k tomu abyste si nechali i na svou střechu panely namontovat. Díky nim si vyrobíte část elektřiny, kterou můžete buďto přímo spotřebovat, nebo prodat a nebo uložit do baterií a využít ji později. Vstupní náklady jsou sice trochu vyšší, ale díky tomu že stát přispívá na jejich pořízení protřednictvím dotací, můžete část nákladů získat zpět. Jak lze dotace získat? Je potřeba se informovat na stránkách ministerstva případně na stránkách vašeho obecního úřadu nebo magistrátu města. Tam byste měli najít všechny potřebné informace k tomu abyste znali postup.