Brýle pilotky se vrací do módy


Oblíbené pilotky jsou zpět blog.luxbryle.cz. Ne, není to žádný výmysl, ani recese, ani reklamní tah, ale pouhé konstatování faktu, že brýle, kterým se takto přezdívá již více než čtyřicet let, se opětovně vrací do módy. Asi jako zvonové kalhoty, co se nosily v polovině sedmdesátých let minulého století, a lidé se k nim s oblibou vrátili krátce po přelomu milénia, a dnes se opět po trubkových riflích vrací po necelých dvaceti letech na scénu.

brýle pilotky

Brýle pilotky mají svérázný tvar, nemůžete je přehlédnout a každému, kdo je pamatuje ještě z doby socialismu, tak mohou evokovat šťastné období mládí, kdy se kvůli brýlím podnikala někdy až neuvěřitelná extempore. Sluneční brýle tohoto typu s kovovými obroučky nebyly běžně v obchodech k mání, a mohli jste je pořídit buď v zemích západní Evropy, anebo v Maďarsku, kam se dováželo zboží ze západu a prodávalo se tu v tržnicích. Jestliže jste tedy směřovali v rámci hvězdicového zájezdu na Slovensko a do Maďarska, a zdrželi jste se na pár dnů u Balatonu, v tamních tržnicích jste brýle mohli pořídit za rozumnou cenu.

sluneční brýle

Mít na sobě brýle až z Maďarska dnes rozhodně nemusíte, zakoupíte je velmi pohodlně ve specializovaných e-shopech, a spolu s nimi i ochranná pouzdra. Co však mají tyto výrobky s tamními modely společného, jsou nároky na údržbu, měli byste dbát o to, aby se jejich povrch čistil pouze speciálním hadříkem, a nepoužívali jste k čištění žádné abrazivní metody.

UV filtr – co možná nevíte, je zásadní rozdíl mezi výrobky z osmdesátých let dvacátého století, a těmi dnešními, co se týče UV filtru. Tehdejší brýle jej nemívaly vůbec, což ovšem zásadním způsobem mohlo poškodit zrak díky rozšířeným zornicím, kam pronikalo intenzivněji sluneční záření. Dnešní brýle UV filtr samozřejmě mají, a tím pádem máte k dispozici bezpečný výrobek, který váš zrak chrání před působením slunečních paprsků komplexně.