Auto z půjčovny

Snad největší výhodou při cestování po Spojených státech amerických je možnost zapůjčení auta v jednom z nich. A navrácení i ve státě tisíc kilometrů vzdáleném. Protože síť autopůjčoven má hustou síť po celé Americe. A tak když se rozhodnete po příletu do Chicaga vyrazit na plánovanou cestu do New Yorku, se zastávkami v zajímavých městech, určitě si vyberete auto, ve kterém dorazíte do cíle. V současné době je možnost si tuto službu zajistit ještě doma. Před odletem. Inteligentní rezervační systém spravují odborní poradci, se kterými se už dopředu  dají vyhledat nejen nejvhodnější značky a velikosti vozů, ale i doplňky. Rovněž tak je možné v tomto systému vyhledat i nejlepší cenu. Ze které lze zaplatit nejdříve online zálohu. A zbytek doplatit až po převzetí vytypovaného auta.

Autem po USA

Ceny se v půjčovnách aut po celém světě odvíjejí podle typu, který si zákazník vybere. Rozdílnou velikost na cestování potřebuje manželská či partnerská dvojice. A jinou rodina se třemi dětmi. Nejmenší náklady tak vyžadují vozy SUV – Toyota Rav4 , nebo jí podobné typy. Osobní vozy střední třídy jako je například Nissan Sentra rovněž příliš kapsu nezatíží. Denní sazby kompaktních vozů Ford Focus, standardních VW Jetta či Mitsubishi Mirage jsou už o polovinu vyšší. Ale cestovatelům je dopřáno větší pohodlí. A i rychlosti dosahují na amerických dálnicích vyšší. Zapůjčit se dá i Minibus 7 místný, do kterého se vměstná i početnější skupina. Tam už je nájem dvojnásobný.

Platba kartou či hotovostí

 

Cesta z Chicaga do New Yorku vede hned několika státy, ve kterých je určitě potřeba se zastavit a projít nejzajímavější místa. Vzdálenost mezi oběma městy je okolo 1300 kilometrů. Které se sice dají zvládnout za dvanáct hodin. Ale bez potřebných zastavení. South Bend, Toledo, Elyria, Hammond určitě za prohlídku stojí. Pokud to čas dovolí, je možné se  z vyznačené trasy odchýlit na jih a přes Západní Virginií projet až do hlavního města Spojených států – Washington, D.C. Ve kterém si všichni turisté rádi prohlédnou Bílý dům, sídlo prezidenta USA, Kapitol, ve kterém úřaduje Kongres či budovu Nejvyššího soudu. Mnozí zajdou položit kytičku k Arlingtonskému národnímu hřbitovu.