Aby stěhování v zimě proběhlo hladce


Stěhování v zimě má své výhody i nevýhody. Ať už si vybíráte termín záměrně, anebo jste donuceni okolnostmi, můžete z této akce vytěžit něco navíc a zároveň se vyhnout některým patáliím.

Dovolenástěhování v Teplicích na jaře a v létě svádí k tomu jej spíše odbýt a více času trávit venku v přírodě. Navíc to láká k výběru dovolené, a proto vám tento proces připadne více stresující jen díky tomu, že zatímco ostatní se již někde placatí u moře, vy musíte trávit dlouhé hodiny vybalováním věcí, úklidem, rozmísťováním nábytku a dalšími operacemi v interiéru. V zimě vás to naopak nebude svádět k pohybu venku a budete spíše rádi, že jste doma, uvnitř, v teple, a nikam nemusíte, zvláště pak, pokud je venku zataženo, deštivo a nevlídno.

balení věcí do krabic před stěhováním

Potřebný klid – v zimních měsících se lidé více zdržují v interiérech, a je více pravděpodobné, že se venku nepotkáte s takovým počtem osob, jako v létě. A čím méně lidí vás bude při stěhování a pohybu na ulici zdržovat a „otravovat“, tím méně stresu při stěhování zažijete.

Dlouhá noc, krátký den – v období zimního slunovratu je den dlouhý pouze osm hodin, a to může poněkud komplikovat situaci ve stěhovací den, kdy se přenáší věci z bytu a do bytu. Za denního světla máte o všem větší přehled a za tmy potřebujete kvalitní svítilnu, a i tehdy můžete leccos přehlédnout nebo opomenout. Proto je rozumné zorganizovat stěhování tak, abyste začali již v osm hodin ráno po rozednění, a skončili pokud možno kolem šestnácté hodiny. Toto je samozřejmě obtížné při stěhování na delší vzdálenost a jistou možností je i rozložení většího stěhování do dvou dnů, záleží na vzájemné dohodě se stěhovací firmou.

karton na stěhování

Dopřejte si také odpočinek – nesnažte se vše stihnout za dva dny, rozložte si přípravné práce i vybalování věcí po nastěhování do více etap, které prokládejte vhodným odpočinkem, například návštěvou bazénu a wellness centra, procházkou v parku nebo v lese, anebo pobytem v cukrárně či pizzerii.